Zámečníkovi.cz

Kdy se vyplatí přímé bankovnictví?

Banky si za jednotlivé formy přímého bankovnictví nechávají platit. Odměnou pro klienty je kromě pohodlného a vždy „otevřeného“ přístupu k účtu a dalším finančním produktům i sleva při provádění některých transakcí. Kdy se přímé bankovnictví vyplatí a kdy je jen luxusem?

České banky si vesměs nechávají od klientů platit za vedení běžného účtu. Jsou jen dvě výjimky – eBanka se svými programy „Zdarma“ pro klienty s příjmy na účet přes 15 a 30 tis. Kč a GE Capital Bank pro klienty se zůstatkem vyšším než 40 tis. Kč. Tím však výdaje klientů nekončí – musí se připravit na poplatky „za generování“, případně „zaslání“ výpisů z účtu (mezi pravidelnými platbami) a na poplatky za platební styk.

Přímé bankovnictví je příležitostí, jak snížit některé poplatky. Ovšem přestože je výhodné i pro banky, kterým šetří peníze, nechávají si za něj zaplatit. Zřízení bývá zdarma – klient se jen občas podílí na nákladech banky s vystavením certifikátů a jiných nezbytných úkonů, spojených s vyšším zabezpečením účtu, ke kterému bývá dostupná levnější, avšak stále dostatečně bezpečná alternativa (týká se zejména internetového bankovnictví).

Čtěte na Měšec.cz

Exit mobile version