Zámečníkovi.cz

Milan Švec: Nezávislé finanční poradenství má větší budoucnost

Milan Švec vedl část obchodní sítě ČMSS. V březnu přestoupil do Fincentra. „Stanovili jsme si asi devět klíčových parametrů a ty naprosto nejlépe a bezezbytku splnilo jedině Fincentrum,“ říká Milan Švec. A jaký byl přechod z „monoproduktového“ poradenství k nezávislému?

Dlouhá léta jste se svou skupinou pracoval pro ČMSS . Co vás vedlo k odchodu od této stavební spořitelny?

Důvodů byla celá řada. Jedním z hlavních ale bylo to, že naši poradci, kteří pro Lišku pracovali dlouhá léta a získali si velké klientské kmeny v řádu tisíců zákazníků, o které se dlouhodobě starali, stále častěji naráželi na situaci, kdy jejich klient odmítl jejich služby.  Dostal se k němu totiž nějaký nezávislý finanční poradce, který byl schopen poradit celé rodině se všemi produkty a zastřešit finanční toky v rodině komplexně.

Byly to signály ze stran zákazníků. Poradci říkali, že se asi něco změnilo na trhu, asi se finanční poradenství někam posunulo a my, coby „jednobarevní finanční poradci“, nemáme zdaleka takové možnosti.

Na druhou stranu ČMSS má ve své nabídce nejen stavební spoření , ale i další produkty. V podstatě by se dalo říci téměř kompletní nabídku, co se škály produktů týče .

To je pravda. ČMSS nabízí formou cross-sellingu některé další finanční produkty. Nicméně vždycky to bude tak, a nyní budu hovořit obecně, nejen o ČMSS, že finanční instituce, bude z principu u svých finančních poradců preferovat provizně právě ten svůj produkt, protože z něj žije. I kdyby poradci měli v ruce všechny ostatní finanční nástroje na trhu, tak vždycky budou v tomto případě nejlépe zaplaceni ze smluv a z úvěrů ze stavebního spoření.

To byl další z důvodů k této změně. Když už dělat komplexní poradenství a nabízet všechno, tak samozřejmě za peníze.

Nezávislost u Fincentra, díky tomu, že nevlastní žádný produkt, , je naprosto diametrálně odlišná.

Čtěte na Investujeme.cz

Exit mobile version