Patrik Malár: Finanční poradci a realitní makléři si hrají do karet

Spolupráce finančních poradců a realitních makléřů se vyplácí oběma stranám. „Realitním makléřům, se kterými spolupracuji, to přináší řádově 10 až 15 tis. Kč pasivní příjem,“ říká Patrik Malár, oblastní ředitel společnosti Fincentrum.

Svoji kariéru finančního poradce jste nastartoval na hypotékách. Jak jste se k tomuto produktu dostal?

S finančním poradenstvím jsem začínal u pojišťovací společnosti Kapitol, kde mi nadřízení říkali, že nemám dělat hypotéky, protože jsou moc složité. K hypotékám jsem si proto našel cestu sám. Zašel jsem do banky, domluvil jsem si podmínky pro sjednávání hypoték, prošel jsem školením a začal jsem je zprostředkovávat.

Kolegové se na mě začali obracet, že by i jejich klienti chtěli hypotéky. A tak jsem i pro ně zpracovával hypoteční úvěry. Časem se z toho stala obrovská konkurenční výhoda, a i kolegové chtěli hypotéky naučit. Proto jsem začal tvořit tým.

Postupem času jsem hledal zdroje, odkud by mohli chodit hypoteční klienti pasivně. A tím byli realitní makléři.

S realitními makléři jste začal spolupracovat, nicméně ta spolupráce netrvala příliš dlouho. Proč?

Zjistil jsem, že realitní makléři mají různou kvalitu práce a přístupu ke klientům. Sám jako finanční poradce navíc neumím ovlivnit kvalitu realitních makléřů. A to by znamenalo pro mé klienty špatnou službu. Z toho důvodu jsem se rozhodl po získání určitých zkušeností založit vlastní realitní společnost a najít profíky, kteří budou v mé realitní společnosti pracovat.

Čtěte na Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..