Petr Jan Křen vybudoval jedno z nejúspěšnějších zemských ředitelství v Evropě pod značkou OVB. Pak byl vyhozen. Dnes pomáhá a radí jiným. „Jsem rád, že se mi daří firmám vysvětlit, že nejde jen o to, aby spolupracovník nosil víc jednotek, ale hlavně musí být spokojený, musí mu fungovat rodina a musí být v pohodě a ne ve stresu,“ říká Petr Jan Křen, autor programu „Milionový leader“.
Dosáhl jste nejvyšší mety v OVB Allfinanz, kdy jste se stal senior zemským ředitelem. Pak jste byl vyhozen. Co se stalo?
Samotný akt vyhození byl asi jen důsledkem mých rozhovorů a nefunkční komunikace, kterou jsem měl s vedením. Delší dobu jsem kritizoval působení některých struktur OVB a přístup vedení k tomu. To všechno způsobilo postupné odchody většiny mých struktur. Snažil jsem se hledat nějaké řešení, ale bohužel ochota jednat se mnou a bavit se o tom nebyla příliš velká.
Důsledek byl, že jsme otevřeli tehdy téma, že bychom mohli spolupráci ukončit. Navrhoval jsem firmě, že bychom se mohli společně domluvit, jak to udělat. Mohlo to být dobré PR pro firmu, kdybychom se domluvili a zveřejnili, že ten, kdo pomáhal rozjíždět OVB v České republice a dosáhl významných výsledků, po vzájemné dohodě po 20 letech spolupráce odchází. Vnímal jsem to jako elegantní řešení pro všechny strany.
Bohužel na jednání, kde jsme se měli domluvit na konkrétním postupu a také se bavit o výši finančního vyrovnání, jsem k mému překvapení dostal jsem dostal výpověď bez udání důvodu.
Co jste kritizoval na strukturách OVB?
Kritizoval jsem to, co je veřejně známé a čím si značka OVB v posledních letech zásadně ublížila. Tím bylo počínání struktur zemského ředitelství Martina Zoubka, jeho některých dalších zemských ředitelů a jejich nefér až nekalé praktiky vůči klientům.
Čtěte na Investujeme.cz