Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Ahoj Petře, no a jaký nápad by tuto situaci řešil? Myslím především tvůj poslední bod, že lidi sedí na prázdných bytech a mají dost peněz na to, aby nepronajímali.. . Co progresivní daň v tom smyslu, že vyšší daň bude u neobsazených bytů, jak navrhují piráti?
Natoč video nebo to probereme na pivu. Ahoj a všichni zdravíme. Martin Květ
Ahoj Martine, jednoduché řešení není. Je to kombinace mnohého – od zrychlení povolovacího řízení, zkvalitnění územního plánování, po propad cen nemovitostí, který konečně přesvědčí zejména drobné investory, že se nejedná o zcela bezpečnou investici a že držet byt jen jako spekulaci na růst cen se nevyplatí. Zdanit prázdné byty je problematické – jak stát pozná, který byt je prázdný? Trvalé bydliště může mít v jiném bytě (jiném městě), elektriku může pouštět automaticky…
Naopak, zdaneni prazdnych bytu by pomohlo. Majitel muze prohlasit, ve kterem bydli, a ktery je „navic“. Ve Svycarsku je bezne zdaneni tzv druhych bytu.
Vice kl tomu sociolog Martin Lux v rozhovoru pro Hospodarky:
„Zároveň by se k tomu měla přidat chytrá daňová politika omezující spekulace. Ideální by bylo zvýšit daň z nemovitosti, a to u prázdných bytů nebo těch určených ke krátkodobému pronájmu, a to klidně na desetinásobek. Měla by se vrátit daň z převodu nemovitosti, jejíž zrušení vedlo pouze k dalšímu růstu cen. Nastavit by ji šlo třeba tak, že když prodáte byt do roka, zaplatíte daň 10 procent, když do dvou, tak pět procent, a když později, tak nic. Zkrátka regulace by se měly snažit dosáhnout toho, aby ceny nemovitostí nebyly tolik ve vleku investiční a spekulativní poptávky. „